Wyzwanie 1.000 pompek

Zrób 1.000 pompek w czasie nie dłuższym niż 30 dni. Przynajmniej postaraj się:)

Dlaczego akurat mam zrobić 1.000?

1000 powtórzeń określonego ćwiczenia, szczególnie w 30 dni jest ilością w sam raz aby rozpocząć przygodę z wyzwaniami. Złapiesz pewnego rodzaju przyzwyczajenia do tego aby ćwiczyć i aż tak mocno nie zmęczysz się. 1000 w 30 dni to około 33 powtórzenia dziennie, przecież to prawnie nic, a jak pozytywnie może wpłynąć na Twoje ciało.

Jak można zrobić 1000 powtórzeń tego ćwiczenia?

Jeśli jesteś początkującym, to warto rozpocząć od małej ilość powtórzeń, tak aby spokojnie przygotować ciało do większego "obciążenia" podczas ćwiczeń. 

Możesz rozpocząć:

Dzień 1: 20 powtórzeń
Dzień 2: 20 powtórzeń
Dzień 3: 30 powtórzeń
Dzień 4: 30 powtórzeń
Dzień 5: 40 powtórzeń
Dzień 6: 50 powtórzeń
Dzień 7: 50 powtórzeń
...

Każdy kolejny dzień możesz wykonywać po 50 powtórzeń, dzięki temu spokojnie zmieścisz się w czasie przewidzianym na to wyzwanie. Jeśli jednak chcesz postawić sobie poprzeczkę wyżej, to możesz w każdym kolejnym dniu dodawać o kolejne 10 powtórzeń. 

Czy można oszukiwać?

Pewnie, że można. Kto sprawdzi ile zrobiłeś łącznie minut lub powtórzeń danego ćwiczenia, ale z drugiej strony, robisz to dla siebie, czy tylko dla wyniku na tablicy?

Zrób to dla siebie i pokaż, że dasz radę.

Dlaczego warto robić pompki?

Pompki to jedno z najpowszechniejszych ćwiczeń które najczęściej robimy jeśli już chcemy zacząć „coś” robić:) Pompki są ćwiczeniem na tyle prostym jeśli chodzi o wymagany do niego sprzęt, że możemy je robić prawie wszędzie.

Ćwiczenie pompek najczęściej jest kojarzone ze rozbudową klatki piersiowej, natomiast nie do końca jest to prawda, ponieważ to robienie pompek działa również na inne partie mięśni, barków, ramion, mięśni tułowia oraz mięśni brzucha.

Robienie pompek to budowanie siły oraz wytrzymałości mięśniowej.

Po zakończonym wyzwaniu zachęcam do sprawdzenia się w 100 pompek na czas

Dołącz do wyzwania

Aktualnie biorą udział

Lalu aktualnie : 58%
Doli aktualnie : 28%
Dominik aktualnie : 8%

Ostatnio ukończyli

Kuba w 30 dni
Rafal w 103 dni
Tomek w 25 dni
Krzysztof w 28 dni