Wyzwanie 1.000 brzuszków

Zrób 1.000 brzuszków w czasie nie dłuższym niż 30 dni. Przynajmniej postaraj się:)

Dlaczego akurat mam zrobić 1.000?

1000 powtórzeń określonego ćwiczenia, szczególnie w 30 dni jest ilością w sam raz aby rozpocząć przygodę z wyzwaniami. Złapiesz pewnego rodzaju przyzwyczajenia do tego aby ćwiczyć i aż tak mocno nie zmęczysz się. 1000 w 30 dni to około 33 powtórzenia dziennie, przecież to prawnie nic, a jak pozytywnie może wpłynąć na Twoje ciało.

Jak można zrobić 1000 powtórzeń tego ćwiczenia?

Jeśli jesteś początkującym, to warto rozpocząć od małej ilość powtórzeń, tak aby spokojnie przygotować ciało do większego "obciążenia" podczas ćwiczeń. 

Możesz rozpocząć:

Dzień 1: 20 powtórzeń
Dzień 2: 20 powtórzeń
Dzień 3: 30 powtórzeń
Dzień 4: 30 powtórzeń
Dzień 5: 40 powtórzeń
Dzień 6: 50 powtórzeń
Dzień 7: 50 powtórzeń
...

Każdy kolejny dzień możesz wykonywać po 50 powtórzeń, dzięki temu spokojnie zmieścisz się w czasie przewidzianym na to wyzwanie. Jeśli jednak chcesz postawić sobie poprzeczkę wyżej, to możesz w każdym kolejnym dniu dodawać o kolejne 10 powtórzeń. 

Czy można oszukiwać?

Pewnie, że można. Kto sprawdzi ile zrobiłeś łącznie minut lub powtórzeń danego ćwiczenia, ale z drugiej strony, robisz to dla siebie, czy tylko dla wyniku na tablicy?

Zrób to dla siebie i pokaż, że dasz radę.

Dlaczego warto robić brzuszki?

Nie licz na to, że robiąc brzuszki to zrzucisz zbędną oponkę, którą udało Ci się stworzyć:) Głównym celem robienia brzuszków jest wzmocnienie mięśni brzucha. Jest to jedna z najważniejszych grup mięśni u człowieka, ponieważ w bardzo dużym stopniu odpowiada za stablizację sylwetki. Dodatkowo wspiera kręgosłup w codziennych pracach, które obciążają go poprzez np. długie siedzenie lub pochylanie się. Jeśli bolą Ciebie plecy, to jest duża szansa, że masz słabe mięśnie brzucha i warto je wzmocnic.

Po zakończonym wyzwaniu zachęcam do sprawdzenia się w 100 brzuszków na czas

Dołącz do wyzwania

Aktualnie biorą udział

Żaneta aktualnie : 90%
Rafal aktualnie : 45%
Uluk aktualnie : 128%
Oskar aktualnie : 21%
Adam aktualnie : 11%

Ostatnio ukończyli

Misiek w 2 dni
Tomek w 25 dni
Konrad w 27 dni